Jak poznać swoje talenty

Ludzie największych sukcesów znają swoje najsilniejsze strony i głównie z nich korzystają

Your browser does not support Flash or does not have it installed. Click here download Flash Now

Zapraszamy na kolejny mini wykład na temat talentów. Tym razem mówimy o tym jak rozpoznać swoje talenty.

  • 7 sposobów na poznanie/odkrycie własnych talentów
  • Co robić, aby wspierać dzieci i młodzież w odkryciu i rozwijaniu talentów

Jeśli ten materiał Cię zainteresował, wpisz poniżej swój komentarz lub pytanie. W trzeciej części mini-wykładu odpowiemy na najczęstsze i najciekawsze z nich.

 

Chcesz otrzymać dostęp do wszystkich nagrań? Zapisz się tutaj!

 

Komentarze: (65 comments so far)

 1. Witam Panie Krzysztofie!
  Mój komentarz podzielę na 2 tematy.
  1.Pański sposób przekazywania wiedzy i prowadzenia tego mini szkolenia.
  Tematy i sposób w jaki to Pan przekazuje uważam za rewelacyjny.Trzyma uwagę słuchacza, każde słowo ma olbrzymią wagę.Dla mnie jest pasjonujący.Nie ma żadnych zbędnych słów.A to wypowiedziane jest na wagę złota.Jest Pan doskonale, profesjonalnie przygotowany.Słucha się z wielką uwagą i jednocześnie można analizować wypowiedziane kwestie.Informacja że pracuje Pan nad sobą od 25 lat zaskoczyła mnie.Nie spodziewałam się że to może być tak długi okres.Proszę mi wierzyć że, uwaga z jaką się Pana słucha i wnioski dodają energii i motywują do konkretnych działań.

  2.Zrobiłam testy ok.4 lata temu, moje mocne cechy: naprawianie,osiąganie,integrator,zbieranie,uczenie się. Zgadzają się w 100% z moimi osobistymi odczuciami i osobistymi doświadczeniami.Prowadzę mikro biznes mam 65 lat jestem aktywna, ciągle szukam sposobu wykorzystania tych talentów dla podniesienia jakości życia, pozycji finansowej i spełnienia marzeń. Czuję niedosyt w wykorzystaniu tych talentów. Mój umysł zaprząta myśl jak pójść dalej, jak te talenty przekuć na spełnienie i sukces finansowy.
  Oceniam ten zestaw talentów jako bardzo korzystny, ale sądzę że go marnuję, bo nie wiem jak go wykorzystać na 100%. Proszę o Pańską odpowiedź


 2. Marcin

  Witam Serdecznie
  Może mi któs podpowiedziecgdzie zrobic test galloupa ?
  pozdrawiam
  Marcin

 3. cały problem w tym, że często to co lubimy robić, lub to co wychodzi, do czego mamy talent, nie zawsze jest potrzebne na świecie. Jeśli jest to nie potrzebne to nikt za to nie zapłaci. Jedyne co możesz robić to bawic się jako hobby dopóki się nie znudzi.
  Zawsze miałam talent do rysowania ale nie robię tego bo ile mozna mieć papieru poutykanego w szafach. Kiedy pokazywałam swoje rysunki to masa ludzi reagowała w ten sposób: "Ja też kiedyś ładnie rysowałam/em".
  Po prostu ludzie wybierają to z czego mają chleb chociaz jest to nudne i co poniedziałek idzie się do pracy jak na skazanie.
  Kiedyś szukałam pracy w agencji reklamowej i na rozmowie w sprawie pracy facet powiedział mi otwarcie, że to co ja chce robic to jest najnizej w hierarchii i najgorzej płatne. Nie mogł zrozumieć co ja chce. Był zszokowany i namawiał mnie żeby podjąć pracę przy zarządaniu, załatwianiu spraw, bo to jest kariera i pieniądze. Nienawidzę tego. Zastanawiałam sie tak długo, że zatrudnił kogoś innego.
  Co w ogole robić z tymi talentami?
  Nawet jeśli wiem jakie mam talenty to co z tego? I tak nie da się tego wykorzystać.
  Przez całe życie wybiera się albo ciekawą pracę albo pieniądze. Gdy wybierzesz pieniądze to cierpisz, że nie wykorzystujesz talentów. Gdy wybierzesz talent to klepiesz biedę i czujesz się niczym i głupkiem. I trochę dzieckiem. Dziecko wybiera to co lubi, a dorosły to z czego ma chleb. Smutne ale prawdziwe.

  • Myślę, że dylemat “ciekawa praca czy pieniądze” jest pozorny i bierze się stąd, że ciekawa praca nie przynosi pieniędzy od razu, w każdym razie najczęściej nie… Ludzie są niecierpliwi i poniekąd sprzedają swoje spełnienie za natychmiastową gratyfikację finansową. Ci, którym starczyło cierpliwości i którzy nie rezygnują ze swoich marzeń, często odkrywają, że świat im to wynagradza, pozwalając zarabiać pieniądze na tym, co lubią. Badania Gallupa pokazują, że właśnie ci odnoszą w życiu największe sukcesy.

   Wiem, że to prościutko brzmi, ale w moim własnym życiu ta zasada się potwierdziła. Także i ten kompromis “pieniądze teraz w zamian za mniej ciekawą pracę” – jakiś czas tak żyłem i to nie był dobry czas. Pieniądze z życia własnymi marzeniami przychodzą wolniej i z większym wysiłkiem, ale kiedy już to nastąpi – nic nigdy nie jest już takie samo.

   Pozdrawiam bardzo serdecznie i życzę Pani, aby każdy dzień przyniósł spełnienie jednego marzenia :)


 4. Małgosia

  A ja doszłam do takiego miejsca że nie wyobrażam sobie dalszej pracy w swoim zawodzie! I mam nadzieję że uda mi się odkryć swoje prawdziwe talenty i we właściwy sposób je wykorzystać. Dziękuję za merytoryczny wykład. Bardzo potrzebuję takiej wiedzy :)

  • Dziekuje :) wszystkim nam przydałaby się taka wiedza, niestety szkoła tkwi jeszcze w 1szej połowie 20 wieku i oczekuje od wszystkich takich samych rezultatów we wszystkich dziedzinach.

   Pozdrawiam


 5. Tomasz

  Bardzo interesujący wykład. Myślę że, warto to wszystko przemyśleć i zadać sobie odpowiednie pytanie i je zapisać a potem …….zapytać kogoś komu ufamy i jest w miarę możliwości obiektywny ( to ważne) co o tym wszystkim sądzi.
  Dlatego warto tak zrobić , że samu trudno być obiektywnym dla samego siebie.


 6. Weronika

  Witam serdecznie,

  słuchając Pana czułam niesamowity przypływ pozytywnej energii.
  Materiał ogromnie wartościowy, człowiek odnosi naturalne poczucie rzetelności i przygotowania.
  Pana wewnętrzny spokój, łatwość podawania konkretów.
  Ogromny szacunek dla Pana.
  Dziękuję i z niecierpliwością czekam na kolejne części.

  Serdecznie pozdrawiam Weronika

  • Bardzo dziękuję i cieszę się, że warto było poświęcić na te wykłady parę chwil.

   Pozdrawiam serdecznie i już zapraszam na kolejne


 7. Sławek

  Podobał mi się wykład i za który bardzo dziękuje. Wiem że w życiu nie czuje się jeszcze spełniony.
  Jestem ciekawy gdzie mógłbym zrobić testy i wykryć swój inny talent? Poniewarz mam talent ruchowo-sprawnościowy lecz z racji wieku 45 pewnie mistrzem olimpijskim już nie będę.
  Wiem że w podstawówce z geografii miałem same piątki mapy potrafiłem zapamiętać idealnie wręcz wzorowo lubie też biologię i chemie i już trochę mniej fizykę, natomiast nie cierpię matematyki.
  Czy testy by mi w tym pomogły, aby obrać inny odpowiedni dla swoich predyspozycji kierunek w życiu.
  Chciałbym się jeszcze w swoim życiu rozwijać i być bardziej szczęśliwy.
  Z góry dziekuje za pomoc.

 8. wykład doskonały, bez wątpienia! Dla mnie najistotniejsza była końcówka:-) Cóż po testach, skoro nie wiadomo, co z tym zrobić. Rozwiązanie testu dla poznania samego wyniku, jest nieporozumieniem. Dopiero interpretacja jego jest czymś wymiernym. Jestem trenerką i coachem i stykam się z tym na co dzień i uważam testy za narzędzia do poznawania siebie, swoich możliwości i w żadnym razie nie są receptą na życie.
  serdeczności:-)

  • Bardzo dziękuję :). Rozumiem ciekawość wyników samego testu, natomiast z praktyki wiem, że bez pracy nad wynikami w postaci warsztatu czy przynajmniej pracy z trenerem/coachem same wyniki pozostają słowami na papierze. Trzeba poczuć, co dane talenty oznaczają w życiu i jak je odtąd stosować.

   Pozdrawiam serdecznie


 9. Bartek

  poprosze link do 1szej czesci
  pozdrawiam


 10. Beata

  witam

  Chciałabym wykonać taki test Gallupa ale gdzie mogę go znaleźć?


 11. Jarek

  Dziękuję za kolejny wykład. Fajnie jest sobie uświadomić jakie posiada się talenty. Ale gdy człowiek już uświadomi sobie w czym jest "super", nagle przychdzi zapytanie i co teraz, przychodzi strach przed zmianą. Człowiek zastanawia się czy powinien nagle zmienić swoje dotychczasowe życie, czy powinien iść drogą swoich talentów. Pane Krzysztofie co zrobić z talentami, jak je rozwijać, w jaki sposób pójść drogą talentów, czy tak poprostu zmienić swoją dotychczasową pracę, która nie idzie w parze z talentami, ale która daje bezpieczeństwo finansowe. Pozdrawiam i czekam na kolejny wykład.

  • O tym szerzej rozmawiamy na warsztatach. Generalnie “co nagle to po diable”, jak mawiali nasi dziadkowie. Jeśli od lat żyje Pan w tej sytuacji, nic się nie stanie, jeśli ona jeszcze chwilę potrwa bez gwałtownych zmian, a w tym czasie może Pan przyzwyczaić się do nowo-odkrytych w sobie talentów i zobaczyć, jak one działają na co dzień (bo działają i tak!) Wtedy ewentualne zmiany będą spokojne. Zawsze jednak zmiana to wyjście ze strefy komfortu – tego nie da się uniknąć, więc to jest kwestia wyboru i zawsze nią będzie.

   Pozdrawiam i życzę sukcesów


 12. Krzysztof

  Witam panie Krzysztofie. Bardzo ciekawy i rzeczowy wyklad, z niecierpliwoscia czekam na dalsze etapy. Mam pytanie gdzie mozna zdobyc test Gallupa? Pozdrawiam


 13. Andrzej

  Witam,
  Na jednym ze szkoleń NLP zrobiłem test MBTI i okazało się, że to co robiłem dotychczas jest sprzeczne z moimi naturalnymi predyspozycjami – talentami. Wciągu 5 m-cy przeskoczyłem z pracownika budowlanego do Trenera NLP i Pośrednika w Obrocie Nieruchomościami. Teraz podążam tą drogą i szkole się w obranym kierunku….Można to podsumować jednym cytatem Briana Tracy "… nie ważne skąd, ale ważne dokąd zmierzasz…". Powodzenia i do dzieła…
  Pozdrawiam :)


 14. Kamil

  Interesujący wykład. Otwiera oczy i daje motywację do działania i poszukiwania.
  Zauważyłem powtarzające się pytanie, w jaki sposób wykorzystywać odkryte w sobie talenty, jak to przełożyć na swoje życie zawodowe. Odnoszę wrażenie, że tego rodzaju analiza zdolności i potencjału z nich wynikającego jest również rodzajem umiejętności niektórych osób, czyli rzeczonym talentem. Tu właśnie powinien pojawić się element doradztwa "zewnętrznego" dla każdego kto swojej ścieżki znaleźć nie może. Jest to moja hipoteza zatem proszę o jej weryfikacji. Pozdrawiam


 15. Sylwia

  Dziękuję za świetny wykład!! Gratulacje za pomysł zrobienia tematu o talentach, bo myśle, że jest on bardzo potrzebny. Ja osobiście poszukuję drogi zawodowej, okazało się, że to ,czego uczyłam się przez 5 lat to czas zmarnowany. Ale najpierw żeby COŚ ze sobą zrobić chcę poznać swoje talenty, aby nie zmarnować kolejnych lat życia i cieszyć się z niego a nie męczyć.
  Pozdrawiam i z niecierpliwością oczekuję na kolejny ciekawy wykład.


 16. Katarzyna

  Witam
  Świetnie omówiony temat i inspirujący do dalszego działania. Mam pytania czy mój talent to raczej biegłość w danej dziedzinie? Jaki wybrać rodzaj pracy żeby nie marnować talentów, w jaki sposób je wykorzystywać? A jeżeli mamy niewielkie możliwości z pracą to co zrobić by w obecnej pracy wykorzystać talenty? Czekam na kontynuację z niecierpliwością.
  Pozdrawiam


 17. Renata

  Bardzo ładny przekaz Panie Krzysztofie i temat też potrzebny. Nie negowałabym tak roli szkoły w odkrywaniu talentów, bo jak ze wszystkim prawda leży gdzieś pośrodku. Myślę, że ostateczną decyzję, czy chcemy rozwijać własne talenty musimy podjąć sami i być w tym niezwykle konsekwentni i wytrwali. Jak to powiedział Calvin Coolidge: " Nic na świecie nie zastąpi wytrwałości. Nie zastąpi jej talent – nie ma nic powszechniejszego niż ludzie utalentowani, którzy nie odnoszą sukcesów.Nie uczyni niczego sam geniusz- nienagradzany geniusz to już prawie przysłowie. Nie uczyni niczego też samo wykształcenie- świat jest pełen ludzi wykształconych, o których zapomniano.Tylko wytrwałość i determinacja są wszechmocne. Z zaciekawieniem czekam na kolejne części szkolenia. Pozdrawiam serdecznie i proszę o choć odrobinę uśmiechu…

  • Witam i bardzo dziękuję za ciekawe uwagi. Oczywiście nie twierdzę, że szkoła jest zła, ale faktycznie tam upatruję istotnych przyczyn, dla których nie mamy nawyku zwracania uwagi na to, co robimy dobrze. Ja ze szkoły pamiętam głównie satysfakcję, z jaką nauczyciele punktowali moje niepowodzenia. Tych, którzy szukali we mnie potencjału było bardzo niewielu. Ale to tych pamiętam najlepiej do dzisiaj :)

   Zgadzam się też w pełni, że talent nieużywany nie doprowadzi do spektakularnych ani trwałych sukcesów. Jednak determinacja, włożona właśnie w kierunku naszych najsilniejszych talentów, przyniesie je najszybciej i najmniejszym wysiłkiem.

   Pozdrawiam serdecznie i dziękuję za miłe słowa.


 18. Jola

  zawsze myslalam ze takie hasla sa bardzo plytkie i ciagle szukalam jakis bardzo praktycznych rozwiazan a najlepiej aby ktos powiedzial mi co ijak gdzie i kiedy moge robic a tu okazuje sie ze wszystko lub prawie wszystko zalezy o demnie przeczytalam ksiazke Brian Tracy i musze przyznac ze to co zawsze ignorowalam jest naprawde wazne bardzo dziekuje za wyklad podoba mi sie ze jest naprawde konkretna pozdrawiam Jola


 19. Kamil

  Kolejny ciekawy wykład i co najważniejsze jet tutaj już kilka rad jak szukać talentów. Czy możesz polecić jakieś publikacje w tym temacie ?


 20. Krystyna

  Dziękuję bardzo za klarowny wykład ,króry już mi wiele uzmysłowił w kwestii moich talentów.Czekam z niecierpliwością na kolejne części .
  Pozdrawiam Krystyna


 21. Dorota

  Witam
  Moje pytanie dotyczy wspierania dzieci w rozwoju. Moja córka 15to latka kończy właśnie gimnazjum (mieszkamy w Berlinie) i szuka intensywnie kierunku w którym chciałaby się dalej rozwijać, poszukuje dla siebie zawodu. W tym wieku trudno się określić, jeśli naturalnie nie ma się jakiejś pasji którą się realizuje. Zazdroszczę ludziom którzy na przykład wiedzą że chcą być lekarzami lub prawnikami. Moja córka niestety nie bardzo wie jaki zawód by do niej pasował…Aby jej pomóc zrobiłam jej na jesieni w Warszawie indywidualny trening rozwojowy którego częścią był właśnie test Gallusa. Wyszły jej bardzo fajne wzajemnie uzupełniające się talenty, które jakoby predysponują moją córkę na np. sędziego lub prokuratora. Zawody te zupełnie nie pociągają moją córkę. Sama zameldowała się do Arbeitsamtu (Urzędu Pracy) aby dodatkowo zanalizować jej predyspozycję i po wielogodzinnych testach wyszło iż jest predysponowana właściwie do… wszystkiego. Hm… mało pomocne. Pytanie: jak można jej pomóc – talenty są już znane. I, albo lepiej ale – co dalej. Bardzo proszę o radę.
  Pozdrawiam serdecznie z Berlina
  Dorota

  • Witam,

   O dzieciach będzie jeszcze w kolejnym mini-wykładzie, w najbliższych dniach. Na gorąco: nawet jeśli córka mogłaby z powodzeniem robić różne rzeczy, są pewnie formy aktywności, które wykonuje chętnie i z przyjemnością, i których szuka, oraz takie, które może wykonać, ale jeśli ma wybór, to ich nie wybierze. Takie subiektywne chęci i niechęci są czułym drogowskazem.

   Pozdrawiam serdecznie


 22. Artur

  Wielkie dziękuję za wartościowe wykłady.
  Spowodowały zmianę w myśleniu o -prawie- wszystkich działaniach, którymi zajmuję się jako właściciel małej firmy. Oglądam te działania przez "siatkę" talentów i rozumiem dlaczego przy niektórych męczę się i frustruję.
  Szukam dalej.
  Interesujący jest również temat Talent u Naszych Dzieci.
  Jeśli szkoła może nie zauważyć Talentów, to … czas wielki pomóc dzieciom – i sobie jednocześnie.

  Pozdrawiam
  Artur


 23. Krzyszto

  Witam,
  Mam pytanie: gdzie mógłbym znaleźć jakieś informacje jaka praca była by dla mnie dobra dla mojej listy talentów?

 24. Dziękuje Panie Krzysztofie za podzielenie się swoją przeogromną wiedzą, z niecierpliwością czekam na dalszą część. Tadeusz

  • Dziękuję za miłe słowa – kolejny odcinek w najbliższych dniach.

   Pozdrawiam


 25. Tomasz

  Dziękuję…!!!


 26. Marcin

  Bardzo fajny wykład, konkretny, rzeczowy i wymuszający zastanowienie się nad sobą.Gorąco polecam!

 27. Dziekuje, slucham z uwaga, bo warto i przydaje sie ten sposob patrzenia na siebie, pozdrawiam


 28. Aleksander

  Brakuje mi po prostu słów na to jak wiele odkryłem w sobie dzięki tym dwóm mini-wykładom. Mógłbym się naprawdę długo wypowiadać na temat talentów, przytoczyć bardzo wiele sytuacji, ponieważ wszystkie te sytuacje bardzo mocno ulokowały się w mojej pamięci dzięki emocjom i uczuciom których doświadczyłem. W każdym bądź razie dziękuję za kawał naprawdę dobrej roboty :) Wrócił do mnie entuzjazm i chęć tego, aby robić to, co tak naprawdę lubię. Myślę, że nie warto również zapominać o takich talentach jak Miłość i bezinteresowne niesienie pomocy innym. Jestem młodym człowiekiem, który stale się rozwija, dlatego będę czekał na więcej. Pozdrawiam.


 29. Aleksandra

  Dziękuję i czekam na trzeci wykład :-)
  pozdrawiam
  Aleksandra


 30. Irena

  Witam, znowu świetny wykład, cieszę się, że mogę skorzystać z tej wspaniałej wiedzy, o której na co dzień się raczej nie propaguje, przynajmniej w moim środowisku. Słuchając Twojego przykładu zrozumiałam, że tracę energię, którą mogłabym spożytkować znacznie lepiej. Jak jednak wykorzystać swoje talenty aby przynosiły korzyści materialne, takie aby można było normalnie żyć?

  • Witam,

   To trochę zabrzmi jak banał, ale jeśli gros naszej aktywności opiera się na naszych najsilniejszych talentach, wtedy pieniądze niejako same za tym idą. Inna kwestia, to ile z nich zatrzymujemy. Ktoś powiedział, że bogaty jest nie ten, kto dużo zarabia, tylko ten, kto (stosunkowo) dużo z tego zatrzymuje. Finanse to trochę inny temat, ale mocno osadzony w naszym podejściu do życia i do siebie. Temat na osobny cykl wykładów.

   Pozdrawiam

 31. Zajmuję się zarządzaniem w dużej firmie produkcyjnej i praca ta daje mi sporą satysfakcję, ale bardziej pieniężną nisz dodaje mi energii. Równolegle prowadzę własną działalność opartą na dystrybucji i to z kolei daje mi energię, ale wciąż brakuje satysfakcji finansowej. Z własną firmą wystartowałem kilka miesięcy temu, więc brak wysokich zysków wcale mnie nie zniechęca, powiem więcej, wydaje mi się, że prowadzenie własnego biznesu, to właśnie mój talent, bo mimo niszowego produktu nie przyniósł on strat. Pewności jednak nie mam, bo moje odczucia mogą być subiektywne. Jak rozpoznać, co jest dla mnie lepsze?


 32. Sławek

  Witam,

  dziękuję za inspirujący wykład. Pasja, to jest to czego brakuje mi w pracy. Ale dzięki wymienionym przez Pana 7 sposobom widzę, że łatwo tę pasję odnaleźć. Pytanie tylko jak ją połączyć z zarabianiem pieniędzy :)?


 33. Jan

  Świetny wykład, czy można prosić o linka do przeprowadzenia tego testu, znajduję jakieś same opisy. Moja córka po wysłuchaniu tego wykładu powiedziała: tata już nie muszę się tak przykładać do fizyki, to jest takie nudne… I co ja mam jej teraz powiedzieć…?

  • Witam,

   Jeśli fizyka jest dla niej nudna, to ZANIM przestanie się jej uczyć warto ją zapytać i poszukać wspólnie z nią odpowiedzi na pytanie, co sprawia, że jest nudna… Może nauczyciel nie powinien akurat tym się zajmować, może to akurat dla córki mało atrakcyjny dział fizyki, a może jej talenty idą w inną stronę. Jak się czuje na myśl, że miałaby resztę życia zajmować się fizyką? A czym chciałaby sie zajmować i jakie przedmioty są dla niej najciekawsze. Ciekaw jestem, dokąd te pytania Państwa doprowadzą.

   Pozdrawiam


 34. Barbara

  Bardzo dziekuję za świetny wykład. Widzę jak pomogła mi intuicja w poznawaniu i rozwijaniu moich talentów. Koszystałam przez wiele lat z różnych form warsztatowych i szkoleń, dalej to robię choć jestem na emeryturze. Działam społecznie, bez motywacji finansowej. Największą motywacją jest radość z tego co robię oraz radość z poznawania nowych osób – sojuszników. Życie jest piękne!
  Barbara


 35. Andrzej

  Świetne szkolenie .Dziękuje za udostępnienie mi tych wiadomości.

 36. Ja też po wykonaniu testu zrozumiałem, dlaczego praca 9-15 była dla mnie męcząca; a to co robię teraz, dodaje mi energii i czuję się w tym świetnie!


 37. Sylwia

  Witam,
  wykład jest według mnie genialny. W tak zrozumiały sposób wyjaśnia Pan te kwestie, że aż miło słuchać.
  Mam pytanie dot. talentów i ich wykorzystywania. Wydaje mi się, że już znam moje talenty, przynajmniej część. Chciałabym wiedzieć jeszcze w jaki sposób mogę je wykorzystać. W przeszłości pracowałam na stanowisku, które kochałam, ale teraz nie mam takiej możliwości. Skąd wiedzieć jaki rodzaj pracy najlepiej wybrać, aby nie marnować talentów??
  Pozdrawiam.

  • Witam i dziękuję za ciepłe słowa :) Postaram się odpowiedzieć na to pytanie w kolejnym wykładzie.

   Pozdrawiam


 38. paweł

  dobry temat tylko,że zabrakło czasu na drugą część a mianowicie "co zrobić,aby wspierać dzieci i młodzież …"
  może w kolejnym wykładzie będzie czas aby to poruszyć


 39. Izabela

  Temat szcególnie interesujacy ,wartosciowy, warty poswiecenia czasu, pozwala spojrzec na siebie z innej perpektywy, motywujacy, wyzwalajacy wiare w siebie, szkoda , że tak mało takich tresci spotykamy na codzień.Dziekuje za te mini wykłady i liczę na to , ze bede mogła otrzymywac dalej od Panstwa tego typu przydatna wiedzę. Pozdrawiam.


 40. Robert Korzeniowski

  Szacuneczek. Świetny merytorycznie materiał.

 41. Znakomity mini-wykład, a w zasadzie to wykład! Gratuluję! Dzięki za pokazanie siedmiu sposobów, dzięki którym możemy dojść do odkrycia naszych naturalnych (wrodzonych) talentów. Ciekawy jestem kontynuacji tak fascynujących (a jak bardzo zaniedbanych) kwestii. Dziękuję i pozdrawiam, Marek


 42. Teresa

  Witam, wspaniały wykład. W poszukiwaniu dalszej drogi i kierunku działalności jest to najlepszy wykład
  na który się natknęłam. Po wykładzie zrozumiałam że jestem na dobrej drodze i zmierzam w dobrym kierunku, ale zrozumiałam również że mam również inne talenty, ale czy w wieku 60+++ to czas na zmianę mojej drogi życia i rozpoczynać jakby od nowa. Z niecierpliwością oczekuję na kolejny wykład.
  Pozdrawiam,
  Teresa

  • Witam,

   Czy w wieku 60+++ jest czas na poczucie, że naprawdę żyję? :)

   Pozdrawiam serdecznie


 43. Adriana

  polecam :) udostepnilam na FB :) szacunek dla Briana Tracy i również Pana Litwińskiego. Szkoda ze tak dużo ludzi uznaje to za niepotrzebne….a dzis bez takiej wiedzy to ani rusz…
  mam nadzieje ze rynek sie w koncu zmieni. pozdrawiam

  • Bardzo dziękuję za miłe słowa i podzielenie się nimi na FB.

   Pozdrawiam bardzo ciepło


 44. Ewa

  Witam Panie Krzysztofie !
  Oczywiscie, ze w czasie tak krotkiego wykladu, mozna zarysowac jedynie azymut naszego "odkrywania " talentow!
  Sadze jednak, ze bez mentora, coucha, skutecznosc naszej pracy w tym kierunku, bedzie raczej mizerna.!
  Swiadomosc naszych talentow powinna byc ugruntowana i dlugotrwala, aby mogla w przyszlosci zaowocowac zmianami na lepsze!!
  Mam nadzieje, ze zgadza sie Pan z tymi uwagami!?
  Korzystajac z mozliwosci chcialabym zadac pytanie : jaki jest 1 krok, jakiego "narzedzia" uzyc aby wlasciwie rozpoznac swoj talent? Mysle o konkretnym dzialaniu…

  Pozdrawiam
  Ewa

  • Witam,

   O konkretnych krokach będzie jeszcze mowa. Zgadzam się całkowicie, że jeśli odkrywanie talentów, czy czegokolwiek w sobie, ma przynieść wymierne i trwałe zmiany, potrzeba oparcia w coachu czy mentorach.Jeszcze ważniejsze od poznania własnych talentów jest zrozumieć ich implikacje – co z tego wynika, że mam takie a takie talenty. Jak mnie to sytuuje wobec innych ludzi, mojej pracy, życiowych celów itd. Nad tym pracujemy m.in. na naszych warsztatach odkrywania talentów.

   Pozdrawiam i dziękuję za miłe słowa

 45. Bardzo wartosciowe tresci.Dziekuje za ten mini wyklad
  Czy pomyle sie,jesli te dwa pierwsze pkt. z Pana zestawienia podciagne pod jedno slowo: ENTUZJAZM?
  Sadze tez, ze nie kazdy talent, ktory sie posiada , daje nam radosc. Mam na mysli,ze niejako synonimem slowa "talent " jest dla mnie latwosc w wykonywaniu czegosc, umiejetnosc ladnego wykonywania czegos.itp A przeciez nie zawsze jest tak, ze to co robie z latwoscia wzbudza we mnie wlasnie wspominana przez Pana energie. Zatem jakze wazny jest entuzjazm w dzialaniu.

  • Witam,

   Pewni to sprawa definicji, ale ogólnie talent sprawia, że pewne rzeczy przychodzą nam z łatwością i dają radość. To jedna z ważniejszych różnic między talentem, a biegłością, wypracowaną poprzez wytrwałość. Doświadczenie bez talentu daje poczucie bezpieczeństwa i spokoju, ale nie radość (entuzjazm :)

   Pozdrawiam